Ogłoszenia. 30 Niedziela Zwykła. (24.10.2021)

dodano 25 października 2021

1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.00, katecheza dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

2. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Apostolstwa Trzeźwości.

3. W tym tygodniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

4. W czwartek Uroczystość św. Szymona i Judy Tadeusza, patronów naszej diecezji.

5. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest dziecka lub mają być chrzestnymi.

6. Zachęcamy do włączenia się w pracę formacyjną małżeństw i rodzin we Wspólnocie Domowego Kościoła.

7. Rozpoczynamy ostatnie dni października. Pomyślmy: czy uczestniczyliśmy w nabożeństwach różańcowych? Czy indywidualnie rozważaliśmy różaniec? Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni odprawiane są o godz. 17.15. W tym tygodniu Msza św. popołudniowa o godz. 18.00.

8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Okażmy im naszą pamięć i wdzięczność, nie tylko porządkując groby, ale przede wszystkim ofiarując modlitwę. Na półce pod chórem są wyłożone kartki wypominkowe. W listopadzie będzie odprawiona gregorianka za zmarłych oraz każdego dnia ofiarujemy różaniec z czytaniem wypominek. W związku z porządkowaniem grobów przed Uroczystością Wszystkich Świętych, prosimy o dokładne segregowanie odpadów.

9. Przypominamy o zachowywaniu zasad sanitarnych – nakładaniu maseczek, dezynfekcji rąk i zachowaniu ostrożności.

10. Na półce pod chórem znajduje się Echo katolickie. Warto przeczytać: misyjna posługa – piękna i bardzo trudna; dlaczego tak naprawdę młodzież wypisuje się z religii?; o wielkiej sile modlitwy różańcowej oraz wiele informacji z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

11. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia. 29 Niedziela Zwykła. (17.10.2021)

dodano 18 października 2021

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00, spotkanie zelatorów Kół Różańcowych.

2. W następną niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc misjonarzom i krajom misyjnym.

3. Także w następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.00, katecheza dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

4. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są odprawiane o godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Zachęcamy także, aby znaleźć czas na modlitwę różańcową w naszych rodzinach.

5. Zachęcamy do włączenia się w pracę formacyjną małżeństw i rodzin we Wspólnocie Domowego Kościoła.

6. Dziękujemy naszym parafianom i gościm za ofiary na cele parafialne: za wszystkie dary serca i wszelkie formy troski o nasz kościół. Dziękujemy za życzliwość i modlimy się za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Okażmy im naszą pamięć i wdzięczność, nie tylko porządkując groby, ale przede wszystkim ofiarując modlitwę. Na półce pod chórem są wyłożone kartki wypominkowe. W listopadzie będzie odprawiona gregorianka za zmarłych oraz każdego dnia ofiarujemy różaniec z czytaniem wypominek.

8. Przypominamy o zachowywaniu zasad sanitarnych.

9. Na półce pod chórem znajdują się Kalendarze Rolników, książki Wszystko o Prymasie Tysiąclecia oraz Echo katolickie. Zachęcamy do lektury.

10. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Łukasza modlimy się za pracowników służby zdrowia. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia. 28 Niedziela Zwykła. (10.10.2021)

dodano 11 października 2021

1 .Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „NIE LĘKAJCIE SIĘ. Modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, rozważamy jego nauczanie a także będzie można złożyć ofiarę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga szczególnie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin w zdobyciu wykształcenia. Taką ofiarę będzie można złożyć do skarbonki.

2. Także dzisiaj godz. 15.00 będzie odprawiona Godzina Miłosierdzia.

3. W środę, o godz. 19.00, kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W piątek, 15 października, w Polsce będzie obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. Będziemy modlić się w intencji rodziców, którzy przeżywają smutek z powodu śmierci dziecka.

5. W następna niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00, spotkanie zelatorów Kół Różańcowych.

6. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są odprawiane o godz. 17.15. Zapraszamy poszczególne osoby i wspólnoty do przewodniczenia modlitwie różańcowej. Wszystkich serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Zachęcamy także, aby znaleźć czas na modlitwę różańcową w naszych rodzinach.

7. Środowiskowy Dom Pomocy w Litewnikach informuje o możliwości utworzenia na terenie powiatu łosickiego ośrodka całodobowego wsparcia dla osób z niepełnosprawnością. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z kierownictem Domu Pomocy.

8. Dziękujemy naszym parafianom i gościm za ofiary na cele parafialne: za wszystkie dary serca i wszelkie formy troski o nasz kościół. Dziękujemy za życzliwość i modlimy się za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców.

9. Informujemy o możliwości korzystania z toalety w domu parafialnym, w prawym skrzydle, na piętrze.

10. Na półce pod chórem znajdują się Kalendarze Rolników oraz Echo katolickie. W Echu warto przeczytać: katolickość źródłem antypolonizmu; rola Maryi w formacji chrześcijańskiej; o beatyfikacyjnym cudzie bł. Matki Czackiej oraz informacje z naszej diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

11. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Módlmy się także za naszą ojczyznę oraz o to, abyśmy byli wierni nauczaniu św. Jana Pawła. Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom składamy najlepsze życzenia. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anna Wasiuk, Stanisław Antoniuk i Krystyna Wróbel, z Łosic. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia. 27 Niedziela Zwykła (3.10.2021)

dodano 4 października 2021

1.Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie procesja eucharystyczna a następnie spotkanie Kół Różańcowych. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączali się w procesję eucharystyczną w kolejnych miesiącach: dzieciom, które sypały kwiatki i nosiły poduszki, osobom które się nimi opiekowały, osobom noszącym baldachim, chorągwie, sztandary oraz wszelkie symbole religijne. Dzięki ich zaangażowaniu procesja zawsze wyglądała uroczyście.

2. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za Eucharystię i Kapłaństwo. Po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie wspólnot modlących się za kapłanów: apostolatu Margaretka i Złota Róża.

3. W czwartek liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Podczas Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się włącznie dorosłych do Żywego Różańca. Dziękujemy Kołom Różańcowym za nieustającą modlitwę i zapraszamy nowe osoby do włączenia się w tę formę apostolstwa.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie ministrantów.

5. W następną niedzielę, 10 października, będzie obchodzony Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Będziemy modlić się i rozważać nauczanie św. Jana Pawła II a także będzie można złożyć ofiarę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga szczególnie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin w zdobyciu wykształcenia.

6.W następną niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Godzina Miłosierdzia.

7. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są odprawiane o godz. 17.15. Zapraszamy poszczególne osoby i wspólnoty do przewodniczenia modlitwie różańcowej. Wszystkich serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Zachęcamy także, aby znaleźć czas na modlitwę różańcową w naszych rodzinach.

8. Powiatowy Inspektor Sanitarny przypomina o zachowywaniu zasad sanitarnych.

9. Na półce pod chórem znajdują się czasopisma katolickie. W Echu warto przeczytać: cykl artykułów poświęconych 25 rocz. beatyfikacji Męczenników Podlaskich; apostolat Margaretka – kapłani potrzebują naszej modlitwy; wypalenie zawodowe jako choroba; oraz informacje z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

10. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Zmiana Proboszcza

dodano 27 czerwca 2021

Nowenna do MBNP

dodano 16 stycznia 2021