23.05.2019 – Wycieczka licealistów – “Poznajemy Kościół Siedlecki”

23 maja 2019 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach wraz ze swoim katechetą – ks. Rafałem Kornilakiem, pojechali do Siedlec i Nowego Opola, aby poznać jak funkcjonują niektóre instytucje Kościoła…

Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach, gdzie Pani Kustosz Dorota Pikula pokazała nam część muzealnych zbiorów i nauczyła nas uważnego patrzenia na dzieła sztuki i interpretowania zamysłu autora. Widzieliśmy także największy skarb muzeum czyli “Ekstazę św. Franciszka” pędzla El Greco.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Katolickim Radio Podlasie. Przywitał nas ta ks. Dariusz Denisiuk. Podczas wizyty w rozgłośni przyjrzeliśmy się pracy realizatora i spikera. Dowiedzieliśmy się także na czym polega specyfika pracy radiowców. Mieliśmy okazje wziąć udział w nagraniu, powiedzieć kilka słów do mikrofonu i posłuchać swojego głosu. Było to ciekawe doświadczenie.

Następnie pojechaliśmy do Nowego Opola koło Siedlec do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej. Powitał nas tam kleryk Łukasz Kwasowiec, który oprowadził nas po gmachu seminaryjnym opowiadając jednocześnie o seminaryjnym życiu, studiach i formacji.

Bardzo ciekawy był udział we wspólnotowej modlitwie brewiarzowej wraz z alumnami. Potem zjedliśmy obiad i rozegraliśmy mecz WSD Siedlce vs LO Łosice. Mecz zakończył się wynikiem 4:3. Pierwsza połowa należała do kleryków, ale w drugiej połowie pokazaliśmy na co nas stać. Mimo przegranej uważamy, że było to ciekawe doświadczenie.

Po meczu zwiedziliśmy jeszcze obiekty sportowe seminarium i wróciliśmy do Łosic.

Bogu niech będą dzięki za ten piękny czas!!!