Ogłoszenia. 3 Niedziela Wielkiego Postu. (20.03.2022)

1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.00, będzie spotkanie z rodzicami i dziećmi kl. III, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

2. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszej świątyni będą odprawione o godz.: 7.00, 9.00, 17.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Tak jak każdego roku będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W związku z agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.  Prosi także, aby w tym samym czasie pasterze i wierni na całym świecie trwali zjednoczeni na modlitwie w łączności z Biskupem Rzymu. W naszej świątyni o godz. 16.30 rozpoczniemy Drogę Krzyżową i Mszę św. Następnie dokonamy Aktu Poświęcenia i będziemy trwać na adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, do Apelu Jasnogórskiego. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest dziecka lub mają być rodzicami chrzestnymi.

4. Od kilku lat, w ramach jałmużny wielkopostnej, można nabyć baranki wielkanocne oraz świece wielkanocne. Akcja prowadzona jest przez Caritas naszej diecezji i służy pomocy ubogim. Dziękujemy także wszystkim, którzy w różny sposób włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Na terenie naszej Gminy przebywa obecnie ponad 300 osób. Pomoc koordynowana jest przez władze samorządowe. Dziękujemy naszym parafianom za dotychczasowe ofiary pieniężne, dary materialne i gotowość przyjęcia do domów. Równocześnie informujemy, że od dzisiaj, w kolejne niedziele, o godz. 17.00, w kościele św. Zygmunta, będzie odprawiana Msza św. w jęz. ukraińskim.

5. Powiatowy Urząd Pracy w Łosicach zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych od 2 do 5 hektarów, do udziału w projekcie Aktywna i silna rodzina na wiejskim rynku pracy. Szczegółowe informacje w Urzędzie Pracy.

6. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Warto przeczytać: przygotowania do beatyfikacji Pauliny Jaricot; relacja z kongresu różańcowego w Radzyniu Podl.; życie spakowane do jednej walizki; o obawach związanych z relokacją uchodźców oraz wiele informacji z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

7. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stefan Łaszczyk z Łosic. Wieczny odpoczynek ….