Ogłoszenia. 5 Niedziela Wielkiego Postu. (3.04.2022)

1.Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach. Szczególne podziękowanie składamy ks. Marcinowi za przewodniczenie rekolekcjom, za Słowo Boże i wspólną modlitwę. Życzymy wiele mocy Bożej w dalszej posłudze duszpasterskiej, owocnej pracy oraz błogosławionych Świąt Paschalnych. Tych, którzy nie przystąpili jeszcze do Sakramentu Pokuty zapraszamy w kolejnych dniach Wielkiego Postu przed Mszą św.. Będzie także możliwość przeżycia rekolekcji jutro i we wtorek w parafii św. Zygmunta. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 Gorzkie Żale i zmiana tajemnic różańcowych.

3. W środę po Mszy św. wieczorowej, spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za Eucharystię i Kapłaństwo. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie wspólnot modlących się za kapłanów: apostolatu Margaretka i Złota Róża.

5. Osoby chore i w podeszłym wieku odwiedzimy w domach, tym tygodniu, w piątek: od godz. 9.00 chorzy na wioskach, od godz. 14.00 chorzy w mieście. Zapisy do środy, w zakrystii.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest dziecka lub mają być rodzicami chrzestnymi.

7. Następna niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpocznie Wielki Tydzień. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm odbędzie się na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja z palmami będzie odprawiona o godz. 11.00. Szczególnie zapraszamy dzieci.

8. W następną niedzielę godz. 15.00 będzie odprawiona Godzina Miłosierdzia.

9. Także w następną niedzielę, o godz. 19.00, będzie odprawiona Droga Krzyżowa, ulicami naszej parafii. Początek w kościele, zakończenie w kaplicy przy ul. Orzechowej. Na Drogę Krzyżową przynosimy krzyże z naszych domów. Zapraszamy do rozważania Męki Pańskiej.

10. Dziękujemy naszym parafianom i gościom za wszystkie dary serca i wszelkie formy troski o nasz kościół. Szczególnie dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i dekoracje świąteczne oraz za odśnieżenie placu przy kościele i parkingu. Dziękujemy za życzliwość i modlimy się za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców.

11. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Warto przeczytać: czy wydarzenia na Ukrainie są wypełnieniem proroctw z Fatimy?; sposób na zdegradowanie człowieka – przestać od niego wymagać; “Dialog małżeński” – czyli wsłuchiwanie się w swoje potrzeby oraz wiele informacji z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

12. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.