Ogłoszenia. Niedziela Palmowa. (10.04.2022)

1.Liturgia Niedzieli Palmowej wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu – rozpoczynamy Wielki Tydzień. Najbliższe dni i ich bogata liturgia umożliwią nam głębokie przeżycie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

2. Dzisiaj godz. 15.00 będzie odprawiona Godzina Miłosierdzia.

3. Także dzisiaj, o godz. 19.00, będzie odprawiona Droga Krzyżowa, ulicami naszej parafii. Początek w kościele, następnie: ul. Mickiewicza, ul. Słoneczna, ul. Żeromskiego, ul. Zdrowa, ul. Wierzbowa, zakończenie w kaplicy przy ul. Orzechowej. Na Drogę Krzyżową przynosimy krzyże z naszych domów. Zapraszamy do rozważania Męki Pańskiej.

4. Jutro Klub Ojca Łosice, zaprasza wszystkich ojców na spotkanie z Januszem Wardakiem, założycielem Akademii Familijnej. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00, w Łosickim Domu Kultury.

5. W Wielki Czwartek rozpoczniemy Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. W tym dniu dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Adoracja do godz. 22.00.

6. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę rozpoczęcie adoracji o godz. 9.00. Zachęcamy grupy parafialne i rodziny do zapisywania się na poszczególne godziny adoracji.

7. W Wielki Piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. W tym wyjątkowym dniu koncentrujemy się na Męce naszego Pana Jezusa Chrystusa. Ofiary składane w czasie adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W piątek rozpocznie się nowenna do Miłosierdzia Bożego. W kolejnych dniach nowenna będzie 20 minut przed Liturgią wieczorową. Adoracja do godz. 22.00

8. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę w kościele odbędzie się o godz.: 9.00, 10.00, 11.00. W kaplicy i na wioskach, od godz. 9.00 – prosimy o pojazd.

9. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00. Jest to najbardziej uroczysta celebracja w roku liturgicznym. Na Liturgię przynosimy świece, które zapalimy w czasie odnowienia przyrzeczeń Chrztu św.

10. Procesja Rezurekcyjna i Msza św. o godz. 6.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym uroczystym wyznaniu wiary w Jezusa Zmartwychwstałego. W Niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. 6.00, 9.00, 11.00, 18.00.

11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą o 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.

12. W tym tygodniu spowiedź będzie każdego dnia godzinę przed Mszą św. popołudniową.

13. Na stoliku znajduje sięEchoKatolickie. Warto przeczytać: jak świadomie przeżyć Triduum Paschalne?; o znaczeniu zadośćuczynienia Sercu Jezusa i Maryi; jak uchronić się przed bezsensem życia?; oraz wiele informacji z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

14. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Jubilatów i Solenizantów. Zapraszamy wszystkich do udziału w Liturgii Paschalnej. Życzymy głębokiego i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.