Ogłoszenia. Święto Miłosierdzia. (24.04.2022)

1.Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Chrystus powiedział do św. Faustyny: „W tym dniu wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżą się do źródła Miłosierdzia Mego”. O godz. 15.00 będzie odprawiona Godzina Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na tę szczególną modlitwę. Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przeżywając szczególny czas błagania o miłosierdzie, dla nas i całego świata, w najbliższym tygodniu zostanie złożona prośba do Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, o przekazanie naszej parafii relikwii św. Faustyny. W naszej parafii od wielu lat trwa kult Miłosierdzia Bożego, mamy ołtarz poświęcony Jezusowi Miłosiernemu. Ufamy, że św. Faustyna będzie za nami owocnie orędowała.

2. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. godz. 11.00 będzie procesja i spotkanie Kół Różańcowych. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek. Osoby dorosłe zapraszamy do niesienia baldachimu, chorągwi i sztandarów. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym uroczystym wyznaniu wiary w Jezusa Chrystusa obecnego w Eucharystii.

3. W następną niedzielę rozpoczniemy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będą odprawiane w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30.

4. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, w naszej parafii, odbędzie się w niedzielę 15 maja o godz. 12.00. W tym tygodniu zapraszamy rodziców i dzieci z klasy III, na rozmowy sprawdzające przed I Komunią Świętą. Klasa III a – wtorek, godz. 16.30, klasa III b – środa, godz. 16.30, klasa III c – czwartek, godz. 16.30. Gdyby zaproponowane terminy komuś nie odpowiadały – prosimy o indywidualny kontakt.

5. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest dziecka lub mają być chrzestnymi.

6. W niedzielę, 8 maja, w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny pod hasłem: „Oto Matka Twoja”. Szczegółowy program w gablotce.

7. Na stoliku znajdują się czasopisma katolickie. W Echu warto przeczytać: ratunek w Bożym Miłosierdziu; o cudach upraszanych za wstawiennictwem św. Faustyny; przebaczenie to nie prosty gest, ale proces i niełatwa droga; oraz informacje z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

8. Dziękujemy naszym parafianom i gościom za ofiary na cele parafialne: za wszystkie dary serca i wszelkie formy troski o nasz kościół. Dziękujemy za życzliwość i modlimy się za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców. Naszą modlitwą otaczamy Solenizantów i Jubilatów. W kolejnym tygodniu naszego życia bądźmy apostołami Bożego Miłosierdzia.