Ogłoszenia. Święto Miłosierdzia. (8.05.2022)

1. W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, odbywa się Diecezjalny Dzień Rodziny pod hasłem: „Oto Matka Twoja”. Zachęcamy do modlitwy w intencji rodzin. Rozpoczynamy także Tydzień Modlitw o Powołania pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Módlmy się aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny i szafarzy sakramentów świętych.

2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie z Radą Parafialną.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

4. Także dzisiaj o godz. 15.00 procesja z racji poświęcenia pól i modlitwy o Boże błogosławieństwo i dobre urodzaje dla mieszkańców Zakrza i Zakrza Kolonii.

5. Również dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie Apostolstwa Trzeźwości.

6. W środę po Mszy św. wieczorowej spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. W następną niedzielę, o godz. 9.00 Msza św. w intencji mieszkańców Starych Biernat – o Boże błogosławieństwo i dobre urodzaje a o godz. 15.00 procesja z racji poświęcenia pól.

8. Także w następną niedzielę, o godz. 12.00 odbędzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pozostałe Msze św. pozostają bez zmian. Pierwsza spowiedź dzieci i rodzin będzie w sobotę o godz. 9.00. Spotkania przygotowujące liturgię uroczystości – wtorek i czwartek, o godz. 18.30. Rocznica I Komunii Św. planowana jest w niedzielę 5 czerwca o godz. 11.00.

9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30.

10. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Warto przeczytać: co zrobić, aby dzień Pierwszej Komunii Św. był dla dziecka wyjątkowy?; konflikty w rodzinie – jak sobie wzajemnie pomóc?; dezinformacja potężną bronią oraz wiele informacji z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

11.Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

– Hubert Przepiórka z Warszawy, par. M.B. Częstochowskiej i Agnieszka Stelmach, z Łosic, par. Trójcy Świętej;

– Rafał Warecki, z Łosic, par. Trójcy Świętej i Magdalena Aleksandruk, z Terespola;

– Tomasz Kicko, z Łosic, par. tut. i Dominika Bolesta, z Łosic, par. św. Zygmunta.

12. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Polecamy Bogu nasze Seminarium Duchowne i modlimy się o nowe powołania. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

13. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Wojciech Czmoch. Wieczny odpoczynek…