Ogłoszenia. 6 Niedziela Wielkanocna. (22.05.2022)

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej i Biały Tydzień. Modlimy się w intencji dzieci oraz rodzin i życzymy gorliwości w korzystaniu z wielkiego daru jakim jest Euchrystia.

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii o. Jerzego, misjonarza z Białorusi, który z nami się modli i po Mszach św. zbierze do puszki ofiary na budowę kościoła.

3. Dzisiaj beatyfikacja sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Kół Żywego Różańca. Dziękujemy wszystkim, którzy podejmują modlitwę różańcową i zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę piękną i owocną modlitwę.

4. Dzisiaj o godz. 15.00 procesja z racji poświęcenia pól i modlitwy o Boże błogosławieństwo i dobre urodzaje dla mieszkańców Biernat Średnich.

5. We wtorek, 24 maja, w naszej diecezji kolejna rocznica ingresu do katedry siedleckiej biskupa Kazimierza Gurdy. Modlimy się w intencji Pasterza naszej diecezji.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest dziecka lub mają być chrzestnymi.

7. W następną niedzielę, o godz. 9.00 Msza św. w intencji mieszkańców Wólki Biernaty i Płosodrzy – a o godz. 15.00 procesja z racji poświęcenia pól.

8. W niedzielę, 29 maja, odbędzie się VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Leśnej Podlaskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Matki mężne czy szalone? Ks. Biskup zaprasza do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie, by matki przyjechały wraz ze swoimi córkami, babcie z wnuczkami.

9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30.

10. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Warto przeczytać: bł. Paulina Jaricot – oplotła świat różańcem; o mniejszych i większych cudach św. Rity; kontrowersyjna sprawa o. Daniela Galusa; bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie oraz wiele informacji z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

11. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki wyrażamy wdzięczność wszystkim Matkom – żyjącym życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej a dla zmarłych modlimy się o radość wieczną. Dziękujemy naszym parafianom i gościom za ofiary na cele parafialne: za wszystkie dary serca i wszelkie formy troski o nasz kościół. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

12. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Marianna Kiryluk, z Łosic. Wieczny odpoczynek…