Ogłoszenia. 12 Niedziela Zwykła. (19.06.2022)

1.Składamy podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy, które wymaga trudu, ale przede wszystkim wiary i miłości do Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy także za ofiarowane materiały i kwiaty. Dziękujemy dzieciom, które sypały kwiatki, niosły poduszki i różaniec, a także paniom katechetkom i rodzicom za opiekę. Dorosłym i służbie liturgicznej dziękujemy za aktywny udział w procesji, za niesienie sztandarów, chorągwi, baldachimu i podjęcie różnych funkcji liturgicznych. Chórowi i orkiestrze dziękujemy za oprawę muzyczną uroczystości. Dziękujemy Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej za zapewnienie bezpieczeństwa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za modlitwę i piękne świadectwo wiary.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00, nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna. Od poniedziałku do czwartku, nabożeństwo czerwcowe i procesja po Mszy św o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki na KUL.

4. Także dzisiaj, o godz. 19.00, spotkanie Apostolstwa Trzeźwości.

5. W czwartek w liturgii Kościoła Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po liturgii błogosławieństwo dzieci oraz wianków z ziół i kwiatów.

6. W piątek, 24 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą o godz.: 7.00, 8.00 /dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego/ i 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i adoracja w intencji rodzin. Ze względu na uroczystość nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 katecheza chrzcielna.

8. We wtorek, 28 czerwca, młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania. Trwa bezpośrednie przygotowanie i nowenna do Ducha Św. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji młodzieży.

9. Informujemy, że w lipcu i sierpniu, w niedzielę nie będzie Mszy św. w kaplicy na ul. Orzechowej. Zapraszamy do kościoła parafialnego i prosimy o zrozumienie /czas urlopów, brak drugiego wikariusza/.

10. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie.Warto przeczytać: Bóg kocha za darmo; czy w Polsce zabraknie kapłanów?; akt zawierzenia receptą na czas niepokoju oraz wiele informacji z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

11. Modlimy się za wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.