Ogłoszenia. 2 Niedziela Zwykła. (22.01.2023)

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa BożegoZachęcamy do uważnego słuchania Słowa Bożego w liturgii oraz systematycznego czytania i rozważania w naszych rodzinach.

2. Jutro będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy męczenników, patronów naszej diecezji. Przez wstawiennictwo Męczenników z Pratulina, uczymy się od nich miłości do Kościoła, mężnego wyznawania wiary oraz postępowania według jej zasad w codziennym życiu.

3. W tym tygodniu, w naszej parafii, zakończy się planowa wizyta duszpasterska. Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie oraz za ofiary składane na potrzeby parafii. W niektórych rodzinach, z różnych powodów nie odbyła się kolęda. Jeśli któraś z rodzin chciałaby spotkać się z kapłanem, to zapraszamy do indywidualnego ustalenia terminu.

4. PLAN KOLĘDY W NAJBLIŻSZYM TYGODNIU:

Poniedziałek, 23 stycznia: godz. 16.00 – ul. Mickiewicza / 1 /,

godz. 16.00 – blok ul. Sportowa / 1 /,

Wtorek 24 stycznia: godz. 16.00 – blok ul. Krasickiego, ul. Krasickiego / 2 /,

5. W tym tygodniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00. W środę Nowenna i Msza św. także o godz. 17.00.

6. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 katecheza chrzcielna i spisanie aktów chrztu. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest dziecka lub mają być rodzicami chrzestnymi.

7. Na stoliku znajduje się EchoKatolickie. Warto przeczytać: Świadectwo wiary i życia Męczenników Podlaskich; Jak owocnie czytać Pismo Św.? Ateizm – niewiara, która rodzi się z grzechu oraz wiele informacji z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury. Zachęcamy do lektury.

8. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Módlmy się także za babcie i dziadków z okazji ich święta. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anicjusz Lipiński, Barbara Ciulak i Artur Kalinowski. Wieczny odpoczynek …