Ogłoszenia. 16 Niedziela Zwykła. (23.07.2023)

1. Dzisiaj odbywa się Pielgrzymka Dziadków, Babć i Teściów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.

2. We wtorek będziemy modlić się w intencji wszystkich kierowców i podróżujących. W dniu wspomnienia św. Krzysztofa po Mszy św. o godz. 18.00 dokonamy poświęcenia pojazdów. Będzie można także złożyć ofiarę przeznaczoną na zakup środków transportu dla misjonarzy, którzy pracują w trudnych warunkach.

3. W środę, 26 lipca, będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy i wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.

4. W czwartek o godz. 13.00, w kościele św. Zygmunta, będzie odprawiona Msza św. z okazji Święta Policji. Będziemy dziękować za ofiarną służbę i modlić się o Boże błogosławieństwo i bezpieczeństwo w służbie. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę.

5. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest dziecka lub mają być chrzestnymi.

6. Trwają przygotowania do Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na stoliku wyłożone są Karty Duchowego Uczestnika Pielgrzymki. Szczegółowe informacje w par. św. Zygmunta.

7. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu, ze względu na czas urlopów, po uzgodnieniu z ofiarodawcami, niektóre Msze św. poranne w dni powszednie, odprawiane są poza parafią.

8. Dziękujemy naszym parafianom i gościom za ofiary na cele parafialne: za wszystkie dary serca i wszelkie formy troski o nasz kościół. W ostatnim czasie, w naszym kościele, został zainstalowany nowy system wyświetlania pieśni. Zachęcamy do korzystania z wyświetlanych tekstów i uwielbiania Boga pięknym śpiewem. Gdyby ktoś chciał włączyć się w sfinansowanie tej inwestycji, bedziemy wdzięczni. Dziękujemy za życzliwość i modlimy się za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców.

9. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Warto przeczytać: Modlitwa nie jest czarodziejską różczką; Jak nie dać się oszukać i nie stracić oszczędności życia? oraz wiele informacji z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

10. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Pozdrawiamy wszystkich, którzy spędzają wakacje i urlopy w naszym mieście i okolicy. Zapraszamy do wspólnego wielbienia Boga w liturgii Mszy św. Wszystkim tu zgromadzonym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.