Ogłoszenia. 17 Niedziela Zwykła. (30.07.2023)

1. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc wielu świąt, pielgrzymek i rocznic narodowych. Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości zachęca do abstynencji i modlitwy w intencji trzeźwości narodu.

2. We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00, z kościoła św. Zygmunta, wyruszy grupa łosicka, Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisy i zdawanie bagaży w poniedziałek, w godz. 19.00 – 20.00. Na stoliku wyłożone są Karty Duchowego Uczestnika Pielgrzymki.

3. W środę, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych, można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, za pobożne nawiedzenie kościoła i spełnienie stałych warunków odpustu: stan łaski, Komunia Św., modlitwa w intencji Ojca św.

4. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za Eucharystię i Kapłaństwo. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i przyjmujemy Komunię Św. wynagradzającą za grzechy. Msze św. i nabożeństwo o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. W naszym kościele Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 17.00 różaniec wynagradzający.

7. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Będzie to także święto Przemienienia Pańskiego Po Mszy św. godz. 11.00 będzie procesja i spotkanie Kół Różańcowych. Zapraszamy dzieci i dorosłych do aktywnego uczestnictwa w procesji.

8. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Zachęcamy do lektury.

9. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Pozdrawiamy wszystkich, którzy spędzają wakacje i urlopy w naszym mieście i okolicy. W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego i godnej postawie chrześcijańskiej. Wszystkim tu zgromadzonym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.