Ogłoszenia. 24 Niedziela Zwykła. (17.09.2023)

1. Jutro będziemy obchodzić wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców na Mszę św. o godz. 18.00.

2. W piątek, w naszej diecezji, będzie obchodzone Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.

3. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest dziecka lub mają być chrzestnymi.

4. W sobotę i niedzielę będzie miała miejsce Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem: „Świętość w codzienności”. . Łącząc się ze wszystkimi, którzy będą świętować na Jasnej Górze, w naszej świątyni będziemy modlić się w intencji małżeństw i rodzin.

5. W poniedziałek, 25 września, o godz.18.00, będzie Msza św. a następnie spotkanie informacyjne Wspólnoty Umiłowana – zrzeszającej kobiety troszczące się o własne zbawienie oraz zbawienie członków swoich rodzin, poprzez formację własnego serca, rozwój duchowy: modlitwę, wspólne rozważanie Słowa Bożego, życie sakramentalne, odważne świadectwo wiary w codziennym życiu, szczególne umiłowanie Maryi Niepokalanej i szeroko pojętą służbę – diakonię w Kościele. Zapraszamy panie zainteresowane tą formą duszpasterstwa.

6. Ks. Biskup zaprasza na Diecezjalny Zjazd Apostolatu „Margaretka” – 30 września – do sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim oraz na Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina – 1 października.

7. W dniach 13-15 X, zapraszamy do udziału w dziękczynnej pielgrzymce, za dar relikwi św. Faustyny, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. W programie także Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i kopalnia soli w Bochni. Powrót ok. godz. 19.00, aby umożliwić udział w głosowaniu. Zapisy do 24 września. Osoby zapisane, prosimy o wpłatę zaliczki i uzupełnienie danych.

8. Na stoliku znajdują się czasopisma katolickie. W Echu warto przeczytać:Kiedy wspólnota staje się sektą? Jak wychowywać dziecko do wiary? Dodatek „Ku Kościołowi synodalnemu”oraz informacje z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

9. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.