Ogłoszenia. 26 Niedziela Zwykła. (1.10.2023)

1.Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie procesja eucharystyczna a następnie spotkanie Kół Różańcowych. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączali się w procesję eucharystyczną w kolejnych miesiącach: dzieciom, które sypały kwiatki i nosiły poduszki, osobom które się nimi opiekowały, osobom noszącym baldachim, chorągwie, sztandary oraz wszelkie symbole religijne. Dzięki ich zaangażowaniu procesja zawsze wyglądała uroczyście.

2. Dzisiaj rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 16.15. Wzorem lat ubiegłych, zapraszamy poszczególne osoby i wspólnoty do przewodniczenia modlitwie różańcowej. Wszystkich serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Zachęcamy także, aby znaleźć czas na modlitwę różańcową w naszych rodzinach.

3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za Eucharystię i Kapłaństwo. Po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie wspólnot modlących się za kapłanów: apostolatu Margaretka i Złota Róża.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i przyjmujemy Komunię Św. wynagradzającą za grzechy. Msze św. i nabożeństwo o godz. 6.30 i 18.00. Możliwość spowiedzi przez cały tydzień przed Mszą św.

5. W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00. O 17.15 różaniec wynagradzający. W parafii św. Zygmunta, po Mszy św. o 6.30 rozpocznie się męski różaniec.

6. W sobotę liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Dziękujemy Kołom Różańcowym za nieustającą modlitwę i zapraszamy nowe osoby do włączenia się w tę formę apostolstwa.

7. W listopadzie będziemy świętować 20 rocznicę powstania chóru Adoramus. Z tej okazji w następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00, będzie krótki koncert zapowiadający tę rocznicę. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się z życie naszej parafii. Zachęcamy młodzież i dorosłych do włączenia się w posługę czytania Słowa Bożego i modlitwy wiernych w czasie Mszy Św. Zachęcamy do rozwijania talentów i wielbienia Boga śpiewem w scholi i chórze parafialnym. Zapraszamy także do służby ministranckiej.

8.W następną niedzielę o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

9. Prosimy osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Łagiewnik, o uzupełnienie danych i wpłatę zaliczki. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.

10. Na stoliku znajdują się Kalendarze Rolników, kalendarze misyjne oraz czasopisma katolickie. Zachęcamy do lektury.

11. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.