Ogłoszenia. 27 Niedziela Zwykła. (8.10.2023)

1. W listopadzie będziemy świętować 20 rocznicę powstania chóru Adoramus. Z tej okazji dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00, będzie krótki koncert zapowiadający tę rocznicę.

2.Takżedzisiaj godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

3. W piątek wyrusza pielgrzymka do Łagiewnik. Wyjazd z parkingu parafialnego o godz. 6.00. Autokar będzie podstawiony o godz. 5.45. Modlimy się o bezpieczną drogę i błogosławione owoce pielgrzymowania.

4. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.15 będzie procesja różańcowa z rozważaniem orędzia fatimskiego a następnie Msza św.

5. W sobotę Dzień Edukacji Narodowej. Dziękujemy Nauczycielom, Wychowawcom i wszystkim pracownikom oświaty za trud kształcenia i wychowania. Składamy najlepsze życzenia i ofiarujemy modlitwę różańcową.

6. W sobotę, dnia 14 października 2023 r., w Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu, brat Paweł od Niepokalanego Serca Maryi / Paweł Żuk /, pochodzący z naszej parafii, złoży wieczyste śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa a dzień później przyjmie święcenia diakonatu. Gratulujemy i modlimy się w jego intencji, prosząc o wszelkie potrzebne łaski w relizacji powołania zakonnego.

7. W następną niedzielę, 15 października, będzie obchodzony Dzień Papieski pod hasłem: “Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia” . Będziemy modlić się i rozważać nauczanie św. Jana Pawła II a także będzie można złożyć do puszki ofiarę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga szczególnie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin w zdobyciu wykształcenia.

8. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 16.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Zachęcamy także, aby znaleźć czas na modlitwę różańcową w naszych rodzinach.

9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Okażmy im naszą pamięć i wdzięczność, nie tylko porządkując groby, ale przede wszystkim ofiarując Mszę św., Komunię św. i modlitwę wypominkową. Na stoliku są wyłożone kartki wypominkowe. Przez cały listopad będzie odprawiana Msza św. za zmarłych oraz każdego dnia ofiarujemy różaniec z czytaniem wypominek.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

11. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.