Ogłoszenia. 28 Niedziela Zwykła. (15.10.2023)

1. Obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: “Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia” . Modlimy się i rozważamy nauczanie św. Jana Pawła II a także będzie można złożyć ofiarę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga szczególnie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin w zdobyciu wykształcenia. Módlmy się także za naszą ojczyznę oraz o to, abyśmy byli wierni nauczaniu św. Jana Pawła.

2. Także dzisiaj w Polsce obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Modlimy się w intencji rodziców, którzy przeżywają smutek z powodu śmierci dziecka.

3. W środę liturgiczne wspomnienie św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia. Dziękujemy wszystkim pracownikom Służby Zdrowia za posługę chorym i cierpiącym. Składamy najlepsze życzenia i ofiarujemy modlitwę różańcową.

4. W następną niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc misjonarzom i krajom misyjnym.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 16.15.

6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Okażmy im naszą pamięć i wdzięczność, nie tylko porządkując groby, ale przede wszystkim ofiarując modlitwę. Na stoliku są wyłożone kartki wypominkowe. Przez cały listopad będzie odprawiana Msza św. za zmarłych oraz każdego dnia ofiarujemy różaniec z czytaniem wypominek.

7. W naszej diecezji organizowane są Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego, jako pomoc rodzicom w wychowaniu i przekazywaniu wiary z uwzględnieniem poszczególnych etapów rozwojowych dziecka. Szczegółowe informacje w gablotce.

8. Na stoliku znajduje się Echo katolickie. Zachęcamy do lektury.

9.Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.