Ogłoszenia. Zesłanie Ducha Świętego. (19.05.2024)

1.W ubiegłą niedzielę dzieci przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Dziękujemy rodzicom, katechetom i nauczycielom za troskę o młodzież i współpracę w dziele kształcenia i wychowania młodego pokolenia. Dziękujemy za podjęte prace porządkowe wewnątrz i na zewnątrz świątyni.

2. Rozpoczynamy Misje Ewangelizacyjne. Witamy misjonarzy i prosimy o dary Ducha Świętego w posłudze misyjnej. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w misjach. Prosimy o zapoznanie się z programem misji. Zwracajmy także uwagę na zmiany w programie, o których będziemy na bieżąco informować. O szczególną uwagę prosimy tych, którzy w tym tygodniu mają zamówione Msze święte. W czasie misji, w przedsionku, pod chórem, będzie także stoisko z dewocjonaliami, książkami i pamiątkami religijnymi.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 procesja z racji poświęcenia pól i modlitwy o Boże błogosławieństwo i dobre urodzaje dla mieszkańców Biernat Średnich.

4. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

5. We wtorek będziemy przeżywać dzień spowiedzi, postu i adoracji Najświętszego Sakramentu. Msza św. będzie tylko o godz. 7.00, dla tych którzy zamówili intencje. Pozostałych parafian zapraszamy na nabożeństwa pokutne o godz. 9.00 lub 18.00, po których będzie trwała spowiedź.

6. W piątek do kościoła zapraszamy chorych. W zakrystii można zapisać chorych do odwiedzin w domach.

7. W sobotę powitamy święte znaki: obraz Matki Bożej Kodeńskiej i relikwie błogosławionych Męczenników Podlaskich. W niedzielę będziemy trwać na modlitwie przy świętych znakach. Będzie to także uroczystość odpustowa ku czci Trójcy Świętej.

8. Dziękujemy naszym parafianom i gościom za wszystkie dary serca i wszelkie formy troski o nasz kościół. Dziękujemy za odnowienie krzyża na zewnątrz kościoła, za użyczenie sprzętu do pracy na wysokości, za ofiarowanie stojaka na sztandary i chorągwie oraz za produkty ofiarowane do kuchni na czas misji. Dziękujemy za życzliwość i modlimy się za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców.

9. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Zachęcamy do lektury.

10. Modlimy się za wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

11. W ubiegłym tygodniu odeszedł do wieczności śp. Ryszard Gałecki z Łosic, l.68. Wieczny odpoczynek…

12. Módlmy się o dobre, owocne przeżycie misji ewangelizacyjnych. / Modlitwa /