Ogłoszenia. Zesłanie Ducha Świętego. (26.05.2024)

1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w misjach. Szczególne podziękowanie składamy ks. Tomaszowi za przewodniczenie misjom, za Słowo Boże i wspólną modlitwę. Życzymy wiele mocy Bożej w dalszej posłudze duszpasterskiej. Dziękujemy także wszystkim za dary serca, wykonane posługi i pomoc w przeprowadzeniu misji.

2. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym wyjątkowym dniu wychodzimy na ulice naszych miast i wiosek, aby wyznać wiarę w rzeczywistą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W naszej parafii główna Msza św. o godz. 9.00, następnie nabożeństwo i procesja ulicami: Kolejową, Floriańską, Szkolną, Staszica. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy dzieci do niesienia poduszek i sypania kwiatków, dorosłych zapraszamy do baldachimu, chorągwi, sztandarów i feretronów. Msze św. w Boże Ciało będą odprawione o godz.: 7.30, 9.00 i 17.00. W oktawie Bożego Ciała, w dni powszednie, Msza św. o godz. 18.00, następnie nabożeństwo i procesja eucharystyczna. W niedzielę, w oktawie, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym uroczystym wyznaniu wiary w Jezusa Chrystusa obecnego w Eucharystii.

3. Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, Biskup Siedlecki udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, w piątek po Bożym Ciele. Osoby korzystające z dyspensy, są zobowiązane do podjęcia dowolnej modlitwy według intencji Ojca św. lub innych form pokuty.

4. W pierwszą sobotę miesiąca. Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 17.00 różaniec wynagradzający.

5. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. godz. 11.00 będzie procesja i spotkanie Kół Różańcowych. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek. Osoby dorosłe zapraszamy do niesienia baldachimu, chorągwi, feretronów.

6. W następną niedzielę, o godz. 12.30, o. Paweł Żuk, należący do Zakonu Karmelitów Bosych, który 18 maja przyjął święcenia kapłańskie, odprawi w naszym kościele Mszę św. prymicyjną. Zapraszamy na tę uroczystość i otoczmy nowego kapłana naszą modlitwą.

7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Zachęcamy do rozważania litanii do Serca Pana Jezusa.

8. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Zachęcamy do lektury..

9. Modlimy się za wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Z okazji Dnia Matki wyrażamy wdzięczność wszystkim Matkom – żyjącym życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej a dla zmarłych modlimy się o radość wieczną. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Chodorowski, z Łosic, l.70. Wieczny odpoczynek…