Ogłoszenia. 9 Niedziela Zwykła. (2.06.2024)

1.Składamy podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy, które wymaga trudu, ale przede wszystkim wiary i miłości do Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy także za ofiarowane materiały i kwiaty. Dziękujemy dzieciom, które sypały kwiatki, niosły poduszki i różaniec, a także paniom katechetkom i rodzicom za opiekę. Dorosłym i służbie liturgicznej dziękujemy za aktywny udział w procesji, za niesienie sztandarów, chorągwi, baldachimu i podjęcie różnych funkcji liturgicznych. Chórowi i orkiestrze dziękujemy za oprawę muzyczną uroczystości. Dziękujemy Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej za zapewnienie bezpieczeństwa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za modlitwę i piękne świadectwo wiary.

2. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała, trwamy na dziękczynieniu za dar Eucharystii. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i przygotowujące się do rocznicy Pierwszej Komunii św. do czynnego udziału w procesji: dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 a w kolejnych dniach po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 i procesja na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po liturgii błogosławieństwo dzieci oraz wianków z ziół i kwiatów.

4. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie to także pierwszy piątek miesiąca. Msze św. będą o godz.: 6.30 i 18.00. Jesteśmy po spowiedzi misyjnej, przyjmujemy zatem Komunię św. wynagradzającą. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Ze względu na uroczystość nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. W następną niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Godzina Miłosierdzia.

7. W najbliższym tygodniu, na nabożeństwa czerwcowe, zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Procesja z racji poświęcenia pól w Rudniku oraz Wólce Biernaty i Płosodrzy, w niedzielę 16 czerwca o godz. 15.00.

9. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki, prosimy o uregulowanie należności. Jednocześnie informujemy, że zwolniły się 2 miejsca na pielgrzymkę.

10. W piątek, 7 czerwca odbędą się obchody 40-tej rocznicy obrony krzyża w Miętnem a 10 czerwca obchody 25 rocznicy wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Siedlcach.

11. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Zachęcamy do lektury.

12. Modlimy się za wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.