Ogłoszenia. 1 Niedziela Adwentu. (3.12.2023)

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja eucharystyczna i spotkanie Kół Różańcowych.

2.W Kościele rozpoczyna się nowy okres liturgiczny. Adwent rozpoczyna także nowy rok duszpasterski, pod hasłem: “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

3. Wzorem adwentowego oczekiwania jest Matka Najświętsza, którą będziemy czcić uczestnicząc roratach: w środę o godz. 17.00 i sobotę o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na roraty. Zachęcamy dzieci do przynoszenia kolorowych serduszek i do przychodzenia z lampionami. Zachęcamy także do rodzinnego wykonania szopek bożonarodzeniowych. Technika i styl dowolne. Wykonaną szopkę przyniesiemy na rortay, w sobotę 23 XII. Zostaną one poświęcone i w ostatnią niedzielę adwentu będzie wystawa szopek.

4. Jutro, po Mszy św. o godz. 17.00, w ramach Jerycha Różańcowego, rozważając tajemnice zbawienia, będziemy modlić się na różańcu.

5. W pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Będziemy dziękować za Eucharystię i Kapłaństwo.

6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz.: 7.00, 9.00 i 17.00. Od godz. 12.00 do 13.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i będzie trwała Godzina Łaski.

7. W następną niedzielę, po Mszy św. o godz.11.00, będzie spotkanie z rodzicami i dziećmi kl. III, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

8. W następną niedzielę, o godz. 15.00 będzie odprawiona Godzina Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

9. W następną niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich na rekolekcje i zachęcamy, aby podjąć modlitwę osobistą i rodzinną w intencji dobrego i owocnego przeżycia rekolekcji. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Andrzej Karwowski z Siedlec.

10. W tym tygodniu Pan Organista przybędzie z opłatkami w następujacej kolejności:
Poniedziałek 4.XII. g. 16.30 – ul. Czarkowskiego, Wiejska, Złota
Wtorek 5.XII. g. 16.30 – ul. Floriańska, Mickiewicza, Staszica
Środa 6.XII. g. 16.30 – blok na ul. Sportowej i ul. Krasickiego
Czwartek 7.XII. g. 16.30 – ul. Żeromskiego, Jasna, Prosta, Reymonta, Kwiatowa
Piątek 8.XII. g. 16.30 – bloki na ul. Wiejskiej

11. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary z tej akcji przeznaczone są na pomoc ubogim.

12. Na stoliku znajduje się Echo katolickie. Zachęcamy do lektury.

13. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów.

14. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Jolanta Wyganowska i śp. Celina Hładuniuk. Wieczny odpoczynek …