Ogłoszenia. 5 Niedziela Wielkanocna. (28.04.2024)

1. Dzisiaj o godz. 15.00 procesja z racji poświęcenia pól i modlitwy o Boże błogosławieństwo i dobre urodzaje dla mieszkańców Zakrza i Zakrza Kolonii.

2. W środę rozpoczniemy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 16.30. Zachęcamy także do rozważania Litanii Loretańskiej w naszych rodzinach.

3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za Eucharystię i Kapłaństwo. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie wspólnot modlących się za kapłanów: apostolatu Margaretka i Złota Róża.

4. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30; 9.00; 11.00 i 17.00. Będzie to także pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.30. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o 16.30 nabożeństwo majowe. Miejskie uroczystości Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, rozpoczną się o godz. 10.30, w kościele św. Zygmunta.

5. W pierwszą sobotę miesiąca. Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 17.00 różaniec wynagradzający.

6. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. godz. 11.00 będzie procesja i spotkanie Kół Różańcowych. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek. Osoby dorosłe zapraszamy do niesienia baldachimu, chorągwi, feretronów.

7. W następną niedzielę, o godz. 9.00 Msza św. w intencji mieszkańców Starych Biernat – o Boże błogosławieństwo i dobre urodzaje a o godz. 15.00 procesja z racji poświęcenia pól.

8. Przygotowujemy się do misji ewangelizacyjnych. Odbyły się spotkania z misjonarzem, modlimy się w intencji misji, każda rodzina otrzyma zaproszenie i program misji. Zachęcamy do zapoznania się i wcześniejszego zaplanowania tygodnia misyjnego. W ramach przygotowań do misji prosimy również o odnowienie krzyży i kapliczek przydrożnych.

9. Osoby będące na diecie bezglutenowej, które chcą przyjmować Komunię Św., prosimy o wcześniejszą informację w zakrystii.

10. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Zachęcamy do lektury.

11. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Andrzej Tarasiuk, z Łosic, l.79. Wieczny odpoczynek …

13. Módlmy się o dobre przygotowanie i owocne przeżycie misji ewangelizacyjnych. / Modlitwa /