Ogłoszenia. 8 Niedziela Zwykła. (27.02.2022)

1. W związku z wybuchem wojny na Ukrainie, Środa Popielcowa będzie dniem modlitwy i postu w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Dzisiaj i w środę można złożyć do puszki ofiarę jako pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

2. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy wolną i trzeźwą Polskę”.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00, będzie spotkanie z rodzicami i kandydatami do Bierzmowania.

4. Także dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie Apostolstwa Trzeźwości.

5. We wtorek, 1 marca, w godz. 9-12, przy Domu Kultury w ambulansie, będzie możliwość oddania krwi. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

6. W środę rozpoczniemy Wielki Post. Msze św., z posypaniem głów popiołem, będą o godz.: 7.00, 9.00 i 17.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

7. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątek o godz. 16.30 a Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

8. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za Eucharystię i Kapłaństwo. Po Mszy św. o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie wspólnot modlących się za kapłanów: apostolatu Margaretka i Złota Róża.

9. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i przyjmujemy Komunię Św. wynagradzającą za grzechy. Msze św. i nabożeństwo o godz. 6.30 i 17.00.

10. W piątek, po Mszy świętej wieczorowej, spotkanie ministrantów.

11. W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 16.00 różaniec wynagradzający. W parafii św. Zygmunta, po Mszy św. o 6.30 rozpocznie się męski różaniec.

12. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.

13. W sobotę, 12 marca, w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podl., odbędzie się Kongres Różańcowy. Zachęcamy zelatorów i członków Kół Różańcowych do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Zapisy w zakrystii.

14. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Warto przeczytać: jaka czeka nas przyszłość?; prowokacja artystyczna czy bluźnierstwo?; znaczenie Wielkiego Postu oraz wiele informacji z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

15. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.