Ogłoszenia. Poniedziałek Wielkanocny. (18.04.2022)

1. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy czyli uroczysty ośmiodniowy obchód świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy pod przewodnictwem pani Anety włączyli się w przygotowanie dekoracji świątecznej w naszej świątyni. Dziękujemy za ofiarowane materiały, wykonane prace stolarskie i porządkowe oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu świątyni do Wielkanocy. Dziękujemy chórowi, orkiestrze i służbie liturgicznej oraz wszystkim, którzy trwali na adoracji i przygotowywali liturgię Triduum Paschalnego. Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkim obficie błogosławi.

3. W piątek, w tym tygodniu, ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę, 23 kwietnia, w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, odbędzie się Ojcowski Poligon Duchowy. Szczegóły w gablotce.

5. W niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Chrystus powiedział do św. Faustyny: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W tym dniu wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżą się do źródła Miłosierdzia Mego. Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego”. Zawierzajmy więc Miłosierdziu Bożemu nas samych, nasze rodziny i cały świat. Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia. W niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Godzina Miłosierdzia.

6. W niedzielę rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas.

7. W serdecznej modlitwie polecamy Bogu Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim Parafianom, Rodzinom i Gościom, życzymy radosnego, przepełnionego wiarą, nadzieją i miłością świętowania Zmartwychwstania Chrystusa.

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Kryński. Wieczny odpoczynek…