Ogłoszenia. Wniebowstąpienie Pańskie. (29.05.2022)

1. Dzisiaj o godz. 15.00 procesja z racji poświęcenia pól i modlitwy o Boże błogosławieństwo i dobre urodzaje dla mieszkańców Biernat Średnich.

2. Wpierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za Eucharystię i Kapłaństwo. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie wspólnot modlących się za kapłanów: apostolatu Margaretka i Złota Róża.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i przyjmujemy Komunię Św. wynagradzającą za grzechy. Msze św. i nabożeństwo o godz. 6.30 i 18.00.

4. W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 17.00 różaniec wynagradzający. W parafii św. Zygmunta, po Mszy św. o 6.30 rozpocznie się męski różaniec.

5. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Św. Trwa nowenna do Ducha Świętego. W sobotę 4 czerwca br., w wigilię Uroczystości, o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Siedlcach, odbędzie się doroczne czuwanie modlitewne przedstawicieli wszystkich wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich działających w Diecezji Siedleckiej.

6. W następną niedzielę, o godz. 9.00 Msza św. w intencji mieszkańców Rudnika – a o godz. 15.00 procesja z racji poświęcenia pól.

7. W niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.00, spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

8. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. godz. 11.00 będzie procesja i spotkanie Kół Różańcowych. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek. Osoby dorosłe zapraszamy do niesienia baldachimu, chorągwi i sztandarów. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym uroczystym wyznaniu wiary w Jezusa Chrystusa obecnego w Eucharystii.

9. W następną niedzielę, 5 czerwca, o godz. 11.00, rocznica Pierwszej Komunii Św. Spotkanie z rodzicami i dziećmi z klasy IV oraz przygotowanie liturgii, odbędzie się we wtorek, po Mszy św. wieczorowej.

10. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do rozważania litanii do Serca Pana Jezusa.

11. W przedsionku kościoła znajduje się półka, na której możemy wymieniać się wartościowymi książkami.

12. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Zachęcamy do lektury.

13.Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

– Jarosław Bujalski i Edyta Bujalska z d. Łukaszuk, oboje z Łosic par. Trójcy Świętej

14. Modlimy się za wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, otaczamy modlitwą i miłością wszystkie dzieci. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

15. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Edwarda Szymańska, z Łosic. Wieczny odpoczynek…