Ogłoszenia. 18 Niedziela Zwykła. (31.07.2022)

1. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc wielu świąt, pielgrzymek i rocznic narodowych. Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości zachęca do abstynencji i modlitwy w intencji trzeźwości narodu.

2. Jutro po Mszy św. o godz. 7.00, z kościoła św. Zygmunta, wyruszy grupa 13, Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na stoliku wyłożone są Karty Duchowego Uczestnika Pielgrzymki.

3. We wtorek, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych, można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, za pobożne nawiedzenie kościoła i spełnienie stałych warunków odpustu: stan łaski, Komunia Św., modlitwa w intencji Ojca św.

4. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za Eucharystię i Kapłaństwo. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i przyjmujemy Komunię Św. wynagradzającą za grzechy. Msze św. i nabożeństwo o godz. 6.30 i 18.00.

6. W sobotę będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Będzie to także pierwsza sobota miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. W naszym kościele Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

7. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. godz. 11.00 będzie procesja i spotkanie Kół Różańcowych. Zapraszamy dzieci i dorosłych do aktywnego uczestnictwa w procesji.

8. Rozpoczynamy przygotowania do pieszej pielgrzymki do Leśnej Podlaskiej, 14 sierpnia. Ze względów porządkowych i organizacyjnych, będą prowadzone zapisy w kancelarii lub zakrystii. Zapraszamy osoby do grupy muzycznej, porządkowych oraz prosimy o pojazd na bagaże.

9. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Warto przeczytać: Kościół naszym domem; Bogu zawdzięczam wszystko – poruszające świadectwo trzeźwości; relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki Teściów i Dziadków oraz wiele informacji z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

10. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Pozdrawiamy wszystkich, którzy spędzają wakacje i urlopy w naszym mieście i okolicy. W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego i godnej postawie chrześcijańskiej. Zwróćmy także uwagę na godne zachowanie i odpowiedni strój, gdy uczestniczymy w nabożeństwach lub przebywamy w miejscach kultu religijnego. Wszystkim tu zgromadzonym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.