Ogłoszenia. 7 Niedziela Zwykła. (19.02.2023)

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem Ku trzeźwości z Kościołem. Jest zachętą do modlitwy, pokuty i wstrzemięźliwości, skierowaną do wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli. Widzimy bowiem coraz więcej ludzi uzależnionych od alkoholu i innych substancji.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z osobami zgłoszonymi do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

3. W środę rozpoczniemy Wielki Post. Msze św., z posypaniem głów popiołem będą o godz.: 7.00, 9.00 i 17.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

4. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątek o godz. 16.15 i 19.00 a Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Jednocześnie przypominamy, że udział w tych nabożeństwach jest jednym z elementów duchowego przygotowania do I Komunii Św. i Bierzmowania.

5. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest dziecka lub mają być rodzicami chrzestnymi.

6. W sobotę, 4 marca, w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podl., odbędzie się Kongres Różańcowy. Zachęcamy zelatorów i członków Kół Różańcowych do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Zapisy, do niedzieli 26 lutego, w zakrystii.

7. Przewodniczący Episkopatu Polski dziękuje Polakom za pomoc udzieloną Ukrainie w ubiegłym roku. W piątek 24 lutego br. we wszystkich kościołach w Polsce będziemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.

8. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Zachęcamy do lektury.

9. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Kazimierz Mikołajczuk. Wieczny odpoczynek …