Ogłoszenia. 1 Niedziela Postu. (26.02.2023)

1.W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Niech będzie to czas odkrywania naszej słabości oraz mocy płynącej z męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

2. Dzisiaj do puszki można złożyć ofiarę przeznaczoną na pomoc poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie.

3. Wpierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za Eucharystię i Kapłaństwo. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Msze św. i nabożeństwo o godz. 6.30 i 17.00. Droga Krzyżowa o godz. 16.15 i 19.00 / z obrzędem udzielenia Komunii św. / Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji do godz. 19.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i rózaniec wynagradzający. W parafii św. Zygmunta, po Mszy św. o 6.30 rozpocznie się męski różaniec.

6. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 Gorzkie Żale i zmiana tajemnic różańcowych.

7. W sobotę, 4 marca, w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podl., odbędzie się Kongres Różańcowy. Zachęcamy zelatorów i członków Kół Różańcowych do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Zapisy w zakrystii.

8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać od 24 do 26 marca, przed V Niedzielą Wielkiego Postu.

9. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Warto przeczytać: Postanowienia wielkopostne powinny wynikać z tęsknoty za Bogiem; Nie możemy zobojętnieć na wojnę; O przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży oraz wiele informacji z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

10. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

11. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności śp. Barbara Ostojska, Teresa Daniluk i Wiktoria Popławska. Wieczny odpoczynek ….