Ogłoszenia. 1 Niedziela Wielkiego Postu. (18.02.2024)

1.W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Niech będzie to czas odkrywania naszej słabości oraz mocy płynącej z męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi kl. III, które przygotowują się do I Komunii Św.

3. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.15 i 19.00 a Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy do rozważania Męki Pańskiej.

4. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest dziecka lub mają być rodzicami chrzestnymi.

5. W sobotę, 24 lutego, w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podl., odbędzie się Kongres Różańcowy. Zachęcamy zelatorów i członków Kół Różańcowych do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Zapisy w zakrystii.

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać od 15 do 17 marca, przed V Niedzielą Wielkiego Postu.

7. W ramach przygotowania do misji, ks. Tomasz Bieliński, misjonarz, proponuje, abyśmy w Wielkim Poście podjęli post o chlebie i wodzie lub inne trudne umartwienie w intencji owocnego przeżycia misji przez całą parafię. Osoby, które zechcą podjąć ten akt pokutny mogą wpisać się, w wybranym dniu, na listę, która znajduje się w zakrystii.

8. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Kończy się także układanie posadzki na chórze. Dziękujemy naszym parafianom i gościom za życzliwość oraz ofiary składane na tacę i przekazywane na konto parafii. Modlimy się za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców.

9. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Zachęcamy do lektury.

10. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Bolesława Hawryluk, l. 89; Janina Matelska, l. 81; Zbigniew Wysokiński, l. 56 . Wieczny odpoczynek ….

12. Módlmy się o dobre przygotowanie do misji ewangelizacyjnych. / Modlitwa /