Ogłoszenia. Poniedziałek Wielkanocny. (1.04.2024)

1. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy czyli uroczysty ośmiodniowy obchód świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy pod przewodnictwem pani Anety włączyli się w przygotowanie dekoracji świątecznej w naszej świątyni. Dziękujemy za ofiarowane materiały, wykonane prace porządkowe oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu świątyni do Wielkanocy. Dziękujemy chórowi, orkiestrze i służbie liturgicznej oraz wszystkim, którzy trwali na adoracji i przygotowywali liturgię Triduum Paschalnego. Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkim obficie błogosławi.

3. Od jutra Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00.

4. W pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o 17.45 litania i Msza św. o godz. 18.00. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 różaniec wynagradzający. W parafii św. Zygmunta, po Mszy św. o 6.30 rozpocznie się męski różaniec.

5. W piątek, w tym tygodniu, ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.

7. W niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Chrystus powiedział do św. Faustyny: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W tym dniu wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżą się do źródła Miłosierdzia Mego. Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego”. Zawierzajmy więc Miłosierdziu Bożemu nas samych, nasze rodziny i cały świat. Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia. W niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Godzina Miłosierdzia. Rozpocznie się także Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie i Świętej Lipce , w dniach 7-9 czerwca. Informacje i zapisy w zakrystii.

9. Komitet Organizacyjny Obchodów 80-lecia Liceum w Łosicach, zaprasza 5 października 2024, na VI Zjazd Absolwentów. Organizatorzy proszą o przesyłanie fotografii i wspomnień oraz przekazywanie informacji o zjeździe koleżankom i kolegom z lat szkolnych. Szczegółowe informacje w gablotce.

10. W serdecznej modlitwie polecamy Bogu Solenizantów i Jubilatów. WszystkimParafianom, Rodzinom i Gościom, życzymy radosnego, przepełnionego wiarą, nadzieją i miłością świętowania Zmartwychwstania Chrystusa.

11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Ostojski, l. 96. Wieczny odpoczynek…

12. Módlmy się o dobre przygotowanie i owocne przeżycie misji ewangelizacyjnych. / Modlitwa /