Ogłoszenia. Święto Miłosierdzia. (1.05.2022)

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. godz. 11.00 będzie procesja i spotkanie Kół Różańcowych. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym uroczystym wyznaniu wiary w Jezusa Chrystusa obecnego w Eucharystii.

2. Dzisiaj Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku towarzyszyć mu będą słowa: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Celem tego wydarzenia jest odkrywanie piękna i mocy Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Zachęcamy do wzięcia z koszyka na stoliku karteczki z fragmentem Pisma św., przeczytania i indywidualnego lub rodzinnego rozważenia.

3. Rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będą odprawiane w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30.

4. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30; 9.00; 11.00 i 18.00.

5. W środę i czwartek, o godz. 16.30 zapraszamy rodziców i dzieci z klasy III, na spotkania przygotowujące liturgię uroczystości Pierwszej Komunii Św.

6. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za Eucharystię i Kapłaństwo. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie wspólnot modlących się za kapłanów: apostolatu Margaretka i Złota Róża.

7. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i przyjmujemy Komunię Św. wynagradzającą za grzechy. Msze św. i nabożeństwo o godz. 6.30 i 18.00.

8. W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 17.00 różaniec wynagradzający. W parafii św. Zygmunta, po Mszy św. o 6.30 rozpocznie się męski różaniec.

9. W następną niedzielę godz. 15.00 będzie odprawiona Godzina Miłosierdzia.

10. Także w następną niedzielę, o godz. 9.00 Msza św. w intencji mieszkańców Zakrza i Zakrza Kolonii – o Boże błogosławieństwo i dobre urodzaje a o godz. 15.00 procesja z racji poświęcenia pól.

11. W niedzielę, 8 maja, w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny pod hasłem: „Oto Matka Twoja”. Szczegółowy program w gablotce. Zachęcamy rodziny naszej parafii do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

12. W następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie z Radą Parafialną.

13. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie. Zachęcamy do lektury.

14. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

15. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Henryk Szymaniuk, z Łosic. Wieczny odpoczynek…